Medical Taping Concept

Historia
Taping W 1998r. firma FysioTape BV z Holandii rozpoczęła propagowanie japońskiej metody Kinesio Taping w Europie. Jeden z założycieli FysioTape BV Alfred Nijhus (były zawodnik piłkarski w MSV Duisburg, Urawa Red Diamonds-Japan i Borussia Dortmund) podczas swojej kariery w Japoni doświadczył tej niesamowitej metody. Po powrocie do Holandii zauważył, iż ta metoda jest zupełnie nikomu nieznana w Europie. Razem z Gert-Jan Olthoffem Alfred w 1998r. założyli firmę FysioTape BV aby propagować tą metodę w Europie.

Po ponad 14 latach można śmiało powiedzieć, iż cel został osiągnięty. Medical Taping Concept jest aktywnie i z powodzeniem stosowany w niemal wszystkich krajach europejskich

Geneza
Taping Podstawowe zasady Tapingu Medycznego (Medical Taping Concept) wywodzą się z Japonii i Korei, gdzie w latach 70-tych powstała koncepcja całej metody. Od tamtego czasu metoda znacznie się rozwinęła. Punktem wyjścia był fakt, iż ruch i aktywność mięśniowa są konieczne dla utrzymania i przywracania zdrowia. Mięśnie nie są tylko atrybutem służącym do przemieszczania się, ale mają także wpływ na krążenie krwi i limfy oraz temperaturę ciała. Jeżeli praca mięśni jest nieprawidłowa, może to skutkować szeroką gamą objawów.